Skip Navigation Links
 • ANA SAYFA
 • HASTALAR İÇİN
 • Erken Tanı
 • Erken Tanı

  Bebeğin ilk değerlendirilmesindeki ideal zaman hayatın ilk bir-iki haftası veya daha erken  zamandır. Her geçen gün teknolojideki gelişmeler(yüksek çözünürlüklü USG, genetik testler) prenatal tanıda yeni fırsatlar sunmaktadır. Prenatal danışma, ebeveynlere çocuğun durumunu; tedavi seçeneklerini anlatmaya ve beklentilerini netleştirmeye yardım edebilir.

  Çocuğunuzun pediatristi çocuğunuzu Dudak-Damak Yarıkları Merkezine sevk ettiğinde; takım başkanı konseyde çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun tedavi planını belirler. Çocuğu gerekiyorsa Pediatri, Beslenme, Kardiyoloji, Genetik, Nöroloji, Psikiatri Bölümlerine gönderir ve onlardan gelen bilgileri toplar. Konforunuz için çocuğunuz merkeze ilk geldiğinde değerlendirilir.

  Uzmanlar kapsamlı tanı ve entegre tedavi planını birlikte geliştirirler. Bulgular aile bireylerine ve hastaya açıkça izah edilir.

  Tani ve tedavi sürecinde; takim koordinatörü,  siz, çocuğunuz ve dudak-damak yarığı takımı arasında bağlantı görevi sağlar. Koordinatör randevuları ayarlar; sorularınızı cevaplar ve çocuğunuza gösterilecek özeni koordine eder.

  LookUs & Online Makale