Dudak damak yarığı ve kraniyofasyel ameliyatlar

Covid-19 normalleşme döneminde yani Haziran 2020 tarihinden “Dudak damak yarığı ve kraniyofasyal ameliyatları” nın daha fazla gecikmemesi için,  Covid-19 ile enfekte hasta sayısı az olan illerin uygun hastanelerinde, yeterli KKE-personel-kan ürünleri-yoğun bakım yatak sayısı var olan hastanelerde tüm önlemlere uyarak başlamış olduğunu açıklamıştık. İçinde yaşadığımız zor şartlara rağmen sizlerin mağduriyet yaşamaması için halen aynı şekilde devam etmekteyiz. 

Ancak hastalarımız ve sahiplerinden de Pandeminin halen aynı ağırlıkta devam ettiğini ve bir süre daha devam edeceğini unutmamalarını ve genel virüs kurallarına uyarak çok dikkatli olarak davranmalarını beklemekteyiz. 

Hastaların muayene ve ameliyat için yatışa geldiklerinde kalabalık olmamaları rica etmekteyiz. Hastaların yattıkları  odaların tek kişilik olacağını ve bebek ile tek refakatçi kalacağını, mümkün olduğunca bu refakatçinin de değişmemesi gerektiği, hasta ziyaretlerinin olmayacağını, bu konuda ısrarcı olmamalarını rica etmekteyiz. Ameliyat sonrası mümkün olan en kısa süreli yatış sonrası taburcu edileceklerini, taburcu olduktan sonra da acil bir durum yoksa internet/telefon  aracılığı ile kontrolleri yapılacağını bilerek gelmelerini istemekteyiz. Refakatçinin hastanede kaldığı sürece hep maskeli olması, yemek dışında  çıkarılmaması gibi kurallarımız, onları, diğer hastalarımızı ve personelimizi korumak için çok önemlidir. 

Salgının hızının azaltılması ancak hepimizin bu kurallara uyması ile mümkündür. 

Sizlerin ve toplumun sağlığını en iyi şekilde korumak önceliğimizdir. 

LookUs & Online Makale